You have reached the website

UMENIE VYCHUTNÁVAŤ

KVALITNÉ KÁVOVÉ ZRNÁ S OVERENÝM PÔVODOM

Za kávovými zrnami, z ktorých sa vyrábajú nápoje NESCAFÉ® Dolce Gusto®, putujeme do všetkých kútov sveta – od Brazílie, Kolumbie, Etiópie až po Vietnam a mnoho ďalších krajín. Prvotriedna káva sama osebe na prípravu nápojov oplývajúcich bohatou arómou a chuťou nestačí, dôležité je aj spracovanie a pôvod kávových zŕn. Ponúkame aj prémiový rad káv, ktoré sa môžu pýšiť BIO certifikáciou. Tieto kávy pravidelne prechádzajú prísnym testovaním a pri ich pestovaní sa dodržujú postupy ekologického poľnohospodárstva bez používania chemických hnojív.

MIEŠANIE

Každý druh kávových zŕn má svoju špecifickú chuť a tým, ako ich miešame dohromady, dávame našej káve jej osobitú bohatú chuť a arómu.

Napríklad pri vývoji silnej a bohatej chuti kávy Barista zmiešali naši tvorcovia kávy kávové zrná odrody robusta z juhovýchodnej Ázie s jemne ovocnými tónmi s východoafrickými kávovými zrnami odrody arabika.

PRAŽENIE

Správnym pražením je možné dosiahnuť špičkovú arómu bez toho, aby sa vysokou teplotou znehodnotila. Tým dosiahneme lahodný súlad horkosti a kyslosti a to je dôvod, prečo je precíznosť pri pražení kávy taká zásadná.

Kávy rôzneho typu a pôvodu reagujú na praženie odlišne. Teplotu praženia upravujeme špecificky pre každý z našich nápojov, a preto môžeme svojim zákazníkom ponúknuť širokú paletu lahodných aróm a chutí.

MLETIE

Jemnosť mletia má na prípravu dokonalej šálky zásadný vplyv, preto je pre NESCAFÉ® Dolce Gusto® nesmierne dôležitá. Aby sme dosiahli precíznosť, používame pre každý druh kávy laserovú difrakciu — špeciálnu metódu merania veľkosti pomletých kávových zŕn.

Jemnejšie mletie nám umožňuje rýchlejšie uvoľnenie aróm a chuti nápoja, a preto sa najčastejšie používa pri príprave espressa, aby si aj napriek malému množstvu vody v šálke zachovalo bohatú chuť.

Hrubšie mletie nám umožňuje pomalšiu prípravu nápoja a zaisťuje tak plnú chuť väčším šálkam, ako sú Grande alebo Lungo, cez ktoré prechádza v kapsule viac vody.

Preskúmajte naše nápoje, kávovary, spôsob prípravy kávy a nechajte očariť vaše chuťové poháriky, ktoré vás z obývačky razom prenesú do vašej obľúbenej kaviarne.

Toto je moderné umenie kávy!

UMENIE
SI VYBRAŤ

Z VIAC
AKO 30
VARIANT

PRESKÚMAŤ

UMENIE
ZAPÔSOBIŤ

PROFESIONÁLNY
TLAK AŽ
15 BAROV

PRESKÚMAŤ

UMENIE
UCHOVÁVAŤ

OCHRANA
ČERSTVOSTI
A ARÓMY

PRESKÚMAŤ

UMENIE
VYCHUTNÁVAŤ

KÁVOVÉ ZRNÁ
S OVERENÝM
PÔVODOM

PRESKÚMAŤ