Loading...

NESCAFÉ® Dolce Gusto®

S aplikáciou NESCAFÉ® Dolce Gusto® jednoducho naskenujte kód, zistite stav vášho účtu a vyberajte skvelé odmeny.

NESCAFÉ® Dolce Gusto®

S aplikáciou NESCAFÉ® Dolce Gusto® jednoducho naskenujte kód, zistite stav vášho účtu a vyberajte skvelé odmeny.

Vernostný program PREMIO sa mení! Premeňte svoje PREMIO body na štýlové odmeny najneskôr do 31. decembra 2023.

Načítávanie...

Ako vyčistiť a odvápniť váš kávovar

Nikoho by to nemalo prekvapiť, ale kávovar musíte pravidelne čistiť, aby vaša káva chutila vždy čerstvo a kávovar bol v dobrom stave. Pripravili sme pre vás tohto sprievodcu, v ktorom sa dozviete všetko o tom, ako čistiť a odstraňovať vodný kameň z kávovaru Dolce Gusto®, aby fungoval čo najlepšie. Čítajte ďalej a dozviete sa viac.Prečo by ste mali čistiť svoj kávovar?

Pokiaľ zostanete bez čistenia kávovaru príliš dlho, začne sa vytvárať vodný kameň a vaša káva môže mať horkú chuť. Vodný kameň nemá vplyv len na chuť kávy, ale aj na výkon vášho kávovaru a môže spôsobiť netesnosti a upchatie.

Ako často by ste mali čistiť kávovar?

Väčšina ľudí svoj kávovar nikdy nečistila/neodvápnila a niektorí to robia menej ako raz ročne. To ako často budete čistiť a odvápňovať svoj kávovar závisí od toho, či žijete v oblasti s tvrdou vodou alebo nie, pretože tvrdá voda je plná minerálov, ktoré sa zhlukujú a tuhnú, čo spôsobuje tvorbu vodného kameňa.

Znaky, že váš kávovar potrebuje odvápnenie

Väčšina našich kávovarov má oranžovú/žltú kontrolku, ktorá vás informuje o potrebe odstránenia vodného kameňa. Ak ju však váš kávovar nemá, dávajte pozor na niektoré z nasledujúcich príznakov. Možno je čas na čistenie!

  • Únik vody
  • Znížený prietok vody
  • Úplné zastavenie vody
  • Nesprávne ohrievanie
  • Nezvyčajné zvuky
  • Nadmerné množstvo kvapkajúcej vody

Ako čistiť kávovar

Našťastie kávovary na kapsule patria k tým, ktoré sa čistia najjednoduchšie. Odporúčame prepláchnutie vodou po každom použití a odvápňovanie kávovaru každé 3 - 4 mesiace, aby ste sa zbavili usadenín vodného kameňa a udržali kávovar v čo najlepšom stave.

Predávame prípravok na odstraňovanie vodného kameňa, ktorý je špeciálne navrhnutý na použitie s kávovarom Dolce Gusto® a ktorého použitie je veľmi jednoduché. Každá súprava sa dodáva s dvoma fľaštičkami tekutiny na odvápňovanie, ktorá ošetruje a zabraňuje vzniku vodného kameňa, aby každá šálka, ktorú si vychutnáte, bola plná lahodnej chuti, ktorú poznáte a milujete.

Samotný kávovar pravidelne čistite a utierajte handričkou z mikrovlákna, aby bol lesklý a vyzeral stále ako nový. Odnímateľné prvky, ako je odkvapkávacia miska a držiak na kapsule, by sa tiež mali pravidelne vyberať a čistiť - na tento účel je vhodný prostriedok na umývanie riadu.

Informácie o čistení jednotlivých kávovarov nájdete v našich manuáloch ku kávovarom. Kliknutím na model, ktorý vlastníte, získate podrobné rady týkajúce sa čistenia.

Chcete sa o svojom kávovare dozvedieť viac? Pozrite si naše často kladené otázky o kávovaroch.